Trwa spis powszechny ludności

Trwa spis powszechny ludności

Data publikacji:

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku do 30 września 2021 roku (według stanu na dzień 31 marca 2021 r.).

Spisem objęci są:

  • mieszkańcy Polski – zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy,
  • stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.


Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.

Z uwagi na panującą pandemię, obowiązkową formą jest samospis internetowy. Do tej pory ponad milion osób spisało się przez internet. Wejdź na stronę spis.gov.pl i wypełnij formularz w aplikacji spisowej. UWAGA! Samospis jest możliwy przez 14 dni od momentu pierwszego zalogowania. Wszystkie osoby dodane na formularzu i prawidłowo spisane są zwolnione z obowiązku samospisu. W razie pytań i niejasności można kontaktować się z infolinią spisową pod numerem telefonu +48 22 279 99 99

Przypominamy, że w Urzędzie Gminy Cieszków działa punkt przeznaczony do dokonania SAMOSPISU w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 przez mieszkańców gminy Cieszków. Punkt jest czynny w godzinach pracy urzędu- po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Informujemy, że punkt będzie czynny przez cały czas trwania spisu, czyli do końca września br. Każdy, kto będzie chciał z niego skorzystać, będzie miał taką możliwość.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Gminnym Biurem Spisowym w Cieszkowie pod numerem telefonu 71 38 48 102.

Informujemy, że metodami uzupełniającymi samospis będzie spis telefoniczny lub bezpośrednio przy pomocy rachmistrza spisowego. Oznacza to, że jeśli ktoś nie spisze się przez Internet, zostanie spisany z pomocą rachmistrza – telefonicznie lub przy spotkaniu bezpośrednim. Rachmistrzowie spisowi rozpoczną swoją pracę w maju.

Nie wziąłeś jeszcze udziału w spisie powszechnym? Nie czekaj. Spisz się już dziś!

Wejdź na:

APLIKACJA DO SAMOSPISU

Zobacz:

LISTA PYTAŃ ZADAWANYCH W TRAKCIE SPISU