Wyjątkowy apel do mieszkańców i osób przyjezdnych z okazji dnia 1 listopada 2020r.

Wyjątkowy apel do mieszkańców i osób przyjezdnych z okazji dnia 1 listopada 2020r.

Data publikacji:

Szanowni mieszkańcy!

czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych to z jednej strony czas zadumy, nostalgii, wspominania tych, których już nie ma pośród nas. Z drugiej natomiast strony to czas porządków na grobach bliskich, zakupów, podróży bliższych i dalszych, wreszcie wzmożonego ruchu na cmentarzach i w ich okolicach.

Zadbajmy więc (zwłaszcza w tym tak trudnym czasie z racji wszechobecnej pandemii COVID-19) o bezpieczeństwo własne i naszych bliskich, stosując się do poniższych zasad:

1)  w momencie wyjazdu na groby odpowiednio zabezpiecz swój dom, mieszkanie, poproś o zwrócenie uwagi zaufanych sąsiadów;

2)  jadąc na groby zastanów się, czy nie lepiej zaparkować kawałek dalej od cmentarza- być może w ten sposób opuścisz to miejsce sprawniej (a może cmentarz lepiej odwiedzić w innym terminie)

3)  bądź widocznym na drodze i w pobliżu cmentarzy po zapadnięciu zmroku. Zadbaj w miarę możliwości o elementy odblaskowe na swojej garderobie;

4)  nie wsiadaj za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu lub innego środka psychoaktywnego - dbaj o bezpieczeństwo swoje, najbliższych i pozostałych uczestników ruchu;

5)  nie spiesz się, nie wpychaj się na siłę i nie wyprzedzaj „na trzeciego”. Pamiętaj, że brak kultury jazdy jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków i groźnych sytuacji na grodze;

6)  zwróć szczególną uwagę na dzieci, rowerzystów oraz osoby starsze, które często przechodzą przez ulicę w miejscu niedozwolonym.
7) będąc na cmentarzu zastanów się, czy postawione znicze potem koniecznie musisz wyrzucić do kosza, czy nie lepiej i rozsądniej bedzie zabrać je do domu i po dokupieniu wkładów ponownie postawić na cmentarzu.
8) Ze względów bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego rozważ odwiedziny cmentarza w innym terminie - zminimalizujesz wtedy szansę na zarażenie się COVID-19.
9) Jeśli zdecydujesz się na odwiedziny cmentarza zachowaj bezpieczny odstęp od innych osób. Miej założoną maseczkę ochronną.

 

Pamiętajmy, aby w tym dniu szczególnym zachować czujność i rozsądek.
Dbajmy o zdrowie swoje, najbliższych i innych osób.
Zwalczajmy razem COVID-19.