Relacja ze startu harcerskiego w Hufcu Powiatu Trzebnickiego

Relacja ze startu harcerskiego w Hufcu Powiatu Trzebnickiego

Data publikacji:

W dniach 7-9 września 2018 roku zuchy i harcerze z Hufca  ZHP Powiatu Trzebnickiego uczestniczyli w biwaku z okazji rozpoczęcia roku harcerskiego. W związku z 100 rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę, Start Harcerski odbył się w Krakowie, a na harcerzy czekała moc atrakcji związana ze zwiedzaniem miasta.

Podczas biwaku uczestnicy wzięli udział w grze, podczas której mogli poznać zasady działania Geocachingu, zobaczyć najbardziej znane miejsca w Krakowie, takie jak Kościół Mariacki, Sukiennice, Wawel, Kazimierz, Błonia i wiele, wiele innych. Ponadto część harcerzy udała się do Muzeum Lotnictwa Polskiego, w którym zgromadzonych jest blisko 200 eksponatów związanych z historią lotnictwa, oraz Muzeum Podziemia Rynku Głównego w Krakowie. Podczas biwaku swoją obecnością zaszczycił nas Ks. phm Kapelan Sławomir Wartalski, który przygodę harcerską rozpoczynał w naszym Hufcu a przez kilka ostatnich lat pełnił posługę kapłańską na Ukrainie w tym był uczestnikiem zrywu na Majdanie . Dzięki niemu po Mszy Św. uczestnicy biwaku mogli obejrzeć Muzeum Historyczno-Misyjne Księży Misjonarzy, oraz zwiedzić Dom Stradomski. Ostatnim punktem biwaku była wizyta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach oraz Centrum Jana Pawła II.

W biwaku wzięło udział niemalże 200 zuchów i harcerzy ze Żmigrodu, Prusic, Milicza, Cieszkowa, Osolina i Czeszowa. Kolejną okazją na wspólne spotkanie będzie  XII Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej – do którego pozostały niecałe dwa miesiące.

Tekst dostarczył: Grzegorz Uram