Debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa

Debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa

Data publikacji:

26 października 2017 roku w budynku Gminnego Centrum Kultury w Cieszkowie odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa. Uczestniczący w niej policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Miliczu przedstawili:
- zakres działań swojej placówki
- informacje o organizacji pracy jednostki
- dzielnicowych z terenu powiatu
- działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
- statystyki dotyczące m.in. wykrywalności przestępczości
- informacje z zakresu działań tzw. "drogówki"
- program "Dzielnicowy bliżej nas".
Podczas debaty udzielali także wskazówek i informacji o zmianach w prawie i ich wpływie na nasze poprawne zachowanie. Wskazali na niebezpieczeństwo wynikające z działań oszustów próbujących okraść osoby dojrzałe metodą "na wnuczka".
Najważniejszą informacją jest to, iż nasza gmina jest najbezpieczniejszą ze wszystkich trzech wchodzących w skład Powiatu Milicz i zarazem jedną z najbezpieczniejszych w województwie. Podkreślić należy, iż pomimo tego bezpieczeństwa planowane jest dalsze wzmacnianie działań policji w naszej gminie, aby docelowo wyeliminować wszelkie niezgodne z prawem zachowania.