Chcesz posiadać Znak Dolina Baryczy Poleca?
Zgłoś swój produkt lub usługę!
W terminie od 7 do 21 lutego 2022 roku można zgłaszać swoje kandydatury do Znaku Dolina Baryczy Poleca. Należy tylko wypełnić wniosek na stronie dbpoleca.barycz.pl (po wcześniejszym zarejestrowaniu się) dla nowych ofert lub sprawozdanie dla tych, które już posiadają znak w poprzedniej edycji.
Czym w ogóle jest Dolina Baryczy Poleca?
To unikatowy system, znany w całym regionie, wspierający lokalnych przedsiębiorców i usługodawców. Udowodniono badaniami, że oferta ze Znakiem Dolina Baryczy Poleca jest bardziej rozpoznawalna, co szczególnie firmom początkującym pomaga umocnić swoją pozycję na rynku. Kupując taki produkt lub usługę, nabywca otrzymuje gwarancję jakościowej, tradycyjnej, naturalnej i przyjaznej środowisku oferty. Dolina Baryczy Poleca to przede wszystkim ludzie, dla których praca jest pasją, w którą wkładają całe swoje serce. My stawiamy na jakość a nie ilość, a Ty?
„Na przestrzeni ostatnich lat certyfikat Dolina Baryczy POLECA stał się synonimem prestiżu.
W systemie znajdują się tylko najlepsze produkty i usługi z obszaru. Użytkownicy Znaku wyjątkowo chętnie podejmują współpracę, co przynosi ogromne korzyści dla użytkowników Znaku oraz naszych Klientów” - mówi Tomasz Wojeciechowski (specjalista ds. marketingu w Góreczniku/Antonin) jeden z podmiotów, które posiadają najdłużej ZNAK.
Kto może przystąpić do ZNAKU?
O Znak mogą się ubiegać wyłącznie przedsiębiorcy prowadzący działalność od minimum roku - z branży turystycznej, wykonujący produkt regionalny, rękodzieło… Muszą być z terenu gmin należących do Doliny Baryczy (Cieszków, Krośnice, Milicz, Odolanów, Przygodzice, Sośnie, Twardogóra, Żmigród).
Jak przebiega proces?
Po zaakceptowaniu wniosku przez Kapitułę taka osoba, a raczej przyjęta oferta otrzymuje miano KANDYDATA, którym pozostaje przez najbliższy rok. Po tym czasie ma możliwość złożenia sprawozdania w kolejnej edycji, z rocznej działalności i stania się pełnoprawnym UŻYTKOWNIKIEM posługującym się Znakiem Dolina Baryczy Poleca. Jeżeli oferta ma przyznany znaki, podmiot składa SPRAWOZDANIE z rocznej działalności.
W tym roku po raz pierwszy KAPITUŁA, która odpowiada za cały proces (min. in. akceptowanie wizytówek i przeprowadzanie monitoringów, ocena sprawozdań i wniosków), z każdej kategorii ZNAKU będzie wybierać najlepsze sprawozdania, które zostaną wyróżnione podczas uroczystości wręczenia certyfikatów.
PRODUKTY:
- PRZETWORZONE (SPOŻYWCZE , REKODZIEŁO)
- NIEPRZETWORZONE (SPOŻYWCZE)
USŁUGI:
- GASTRONOMICZNE (na bazie produktów lokalnych)
- NOCLEGOWE (całoroczna lub sezonowa oferta dla turystów)
- EDUKACYJNE (całoroczne lub sezonowe pozaszkolne formy edukacji)
- REAKREACYJNE (wypożyczalnie, przewodnicy, atrakcje)
- KULTURALNE (np. zespoły ludowe, orkiestry lokalne…)