Dolnośląska Kraina Rowerowa - nowy portal dla aktywnych mieszkańców naszego regionu

Dolnośląska Kraina Rowerowa - nowy portal dla aktywnych mieszkańców naszego regionu

Data publikacji:

Działamy jako Stowarzyszenie zrzeszające dolnośląskie samorządy z północnej części Dolnego Śląska na rzecz budowy marki Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, jako kompleksowego produktu turystycznego.

Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy to związek samorządów, których wspólnym celem jest budowanie marki obszaru w oparciu o bogatą sieć dróg i szlaków rowerowych, atrakcji turustycznych, oferty pensjonatów, restauracji, kąpielisk, basenów, łowisk wędkarskich, atrakcji dla dzieci, pięknej przyrody i różnorodnych krajobrazów.

 

Mapa przedstawia członków Stowarzyszenia (kolor pomarańczowy - gminy, kolor zielony - powiaty). Wykonanie: Wydawnictwo PLAN 

Dzięki możliwości pozyskiwania przez samorządy środków z Urzędu Marszałkowskiego Dolnego Śląska na budowę i rozbudowę dróg rowerowych, łączymy Wrocław jedną długą trasą z naszym regionem. Już wkrótce będziecie mogli dojechać rowerami lub z rowerami (np. autem lub pociągiem) np. z Wrocławia do Wiszni Małej, Trzebnicy, Obornik Śląskich, Prusic, Żmigrodu czy Milicza i kontunuować stąd przygodę na dwóch kółkach, poruszając się dostosowanymi dla rowerów drogami, czy szlakami prowadzącymi przez najatrakcyjniejsze i najurokliwsze zakątki miejsca, które nazwaliśmy Dolnośląską Krainą Rowerową

Podróżując rowerem możecie korzystać z dróg polnych, leśnych, czy gminnych o niskim natężeniu ruchu, nocować na polach namiotowych, w wiejskich gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach lub hotelach, zajrzeć do lokalnych producentów albo rękodzielników i zaopatrzeć się w zdrowe smakołyki na drogę czy ręcznie wykonane pamiątki. 

Dolnośląska Kraina Rowerowa oferuje moc atrakcji, przestrzeni, dróg i szlaków rowerowych, zabytków, miejsc do rekreacji, odpoczynku, bliskiego kontaktu z przyrodą, produktów i smaków lokalnych, ucieczki od stresu i hałasu dużych miast. Ze wszystkimi możliwościami możecie się zapoznać w niniejszym portalu, dzięki któremu możeci zaplanować wiele ciekawych, dłuższych i krótszych wypraw rowerowych, wedle własnych potrzeb i oczekiwań. 

W przygotowaniu jest aplikacja mobilna na telefon.